Ako bolo na konferencii pre podnikateľov v Nimnici

V dňoch 6. - 7. 2. 2019 sa v Kúpeľoch Nimnica stretlo viac ako 200 podnikateľov zo Slovenska i zo zahraničia na kresťanskej konferencii s témou: Antikrehká firma. Konferenciu organizovalo už po tretíkrát Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina v spolupráci s Jánom Košturiakom a Ľubomírom Klieštikom.

Vyše 100 účastníkov si zaplatilo aj tzv. rozšírený program konferencie. Prišli do Nimnice už v stredu 6. 2. popoludní a využili wellness i masáže. Po oddychu nasledovala interaktívna prednáška Mariána Kolníka na tému Od pevnosti k pružnosti a čas neformálneho networkingu, ktorým účastníkov previedol Ondrej Sočuvka. Po večeri sa o svoje podnikateľské skúsenosti podelil Tim Everding (USA), ktorý spolu so svojím tímom slúžil prítomným aj modlitbou. Tie spolu s neformálnym programom a rozhovormi trvali až do neskorého večera.

Hlavný program konferencie sa konal vo štvrtok 7. 2. 2019 v moderných, plne zrekonštruovaných priestoroch Spoločenského domu. Programu sa zúčastnilo spolu 210 podnikateľov.  Konferenciu otvoril Ján Košturiak príhovorom o tom, aké dôležité sú v dnešnom svete neustálych zmien práve oblasti a princípy, ktoré sú nemenné. O dôležitosti rodiny v živote podnikateľa následne hovorila jeho manželka Milena Košturiaková. Psychologička a koučka Denisa Zlevská vo svojej prednáške rozvila viaceré aspekty života a podnikania, ktoré majú zásadný vplyv na psychickú odolnosť a schopnosť zvládať nepriaznivé okolnosti a odolávať tlakom.

Jeden z najemotívnejších príhovorov mala Mária Podhradská, zakladateľka úspešného projektu Spievankovo, ktorá sa podelila s tým, ako si prechádzala časom úspechu, skúšok, výziev i vyhorenia v podnikaní aj v osobnom živote.

Príjemným oživením bol networkingový program moderovaný Ondrejom Sočuvkom. Ondrej odovzdal cenné rady, ako spoznať zaujímavých ľudí, a tiež inšpiroval účastníkov k tomu byť pre druhých povzbudením a požehnaním. Ešte pred workshopmi sa Tim Everding podelil so svojím príbehom podnikania v súlade s Božími princípmi.

Ponuka workshopov bola veľmi zaujímavá a účastníci mali možnosť ponoriť sa do ponúknutých tém hlbšie a v menších skupinách. Konferencia vyvrcholila duchovným programom. Mário Tomášik viedol spoločnú záverečnú modlitbu a hovoril o dôležitosti vzťahov vo všetkých oblastiach nášho života. Po tejto modlitbe slávili účastníci konferencie spoločne svätú omšu, ktorú celebroval o. Vladimír Maslák.

Záleží nám na formovaní novej generácie kresťanských podnikateľov a teší nás, že na tohtoročnej konferencii tak mohlo byť vrámci zvýhodneného vstupu aj 10 žiakov z Obchodnej akadémie sv. Tomáša Akvinského  a zo Strednej odbornej školy sv. Jozefa robotníka.


Pár slov Michala Svetka za organizačný tím:
"Som rád, že tento rok sme nemuseli nikoho odmietnuť a že aj vďaka novej hale s väčšou kapacitou sme mohli prvýkrát privítať viac ako 200 účastníkov. Teším sa, že sme zaznamenali nielen rast v počte zúčastnených podnikateľov, ale aj duchovný posun. Osobne si najviac cením čas spoločných modlitieb a chvál. Je pre mňa veľkým povzbudením vidieť, ako sa kresťanskí podnikatelia spolu modlia, majú navzájom postoj žičlivosti a vedia spolu vytvoriť atmosféru priateľstva a prijatia. Viacerí podnikatelia nám ďakovali za to, že pre nich túto konferenciu organizujeme, a hovorili o tom, že pre nich predstavuje veľké duchovné povzbudenie a načerpanie. Jeden podnikateľ mi spomínal, že sa častokrát sám seba pýta, či má podnikanie zmysel a či je zdolávanie prekážok v podnikaní hodné všetkej jeho námahy. Povzbudený konferenciou povedal, že prišiel k presvedčeniu, že jeho podnikanie zmysel má, je súčasťou Božieho povolania pre jeho život. Povedal, že je rád, že mohol na konferencii načerpať nový impulz a silu do svojho podnikania. Táto aj ostatné pozitívne spätné väzby nám dávajú radosť a chuť do organizovania ďalšieho ročníka kresťanskej konferencie. Tá nasledujúca je naplánovaná v termíne 12. - 13. 2. 2020."

Foto: Štefan Esztergályos, www.christianstudio.sk


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie