Zahoď svoje starosti

V sobotu 1. 4. 2017 sa naše spoločenstvo opäť vydalo na pouličnú evanjelizáciu Bratislavy. Vybrali sme si netradičné miesto vynoveného starého mosta. Evanjelizácia s pôstnym tematickým názvom "Zahoď svoje starosti" trvala cca 2 a pol hod. v podvečerných hodinách a prebiehala na výklenku mosta za ideálneho teplého a slnečného počasia. Túto idylku dotváral až priam karibský západ slnka nad sviežim Dunajom.

Cieľom tohto pilotného projektu bolo umožniť ľuďom zrevidovať svoj život, vyhodiť z neho zbytočné starosti a trápenia, ktoré zaťažujú dušu a znemožňujú prijímať viac Boha do vlastného života a života svojej rodiny. Náhodným okoloidúcim sme ponúkali kamene s otázkou "Chceš si hodiť kameňom"? (mali dokonca možnosť výberu veľkosti kameňa či tvaru podľa miery svojho problému a tiež si na ne mohli napísať svoje hriechy alebo trápenia).

Ľudia sa zastavovali v hojnom počte a naozaj hádzali kamene z mosta do Dunaja. Väčšina z nich to vnímala ako výbornú psychologickú hru a istú symboliku zbavenia sa svojich starostí. Po hode kameňom sme im ponúkli  ďalší rozhovor, modlitbu či požehnanie. Po nich sa však atmosféra radikálne zmenila. Zavládol pokoj a radosť.

Zažili sme aj zopár hlbokých rozhovorov, kde sa ľudia otvorili Bohu a prijali ho do svojho života.

Pre mňa najsilnejším zážitkom bola mladá dievčina, cudzinka (asi z Nemecka), ktorej sa nápad s kameňmi zapáčil, avšak starosti ani problémy nemala, a tak váhala kamienok zahodiť. Nakoniec ho hodila naozaj len symbolicky, za niekoho. Ponúkli sme jej aspoň modlitbu príhovoru. Súhlasila a v momente začiatku modlitby -"ďakujem Ti Pane Ježišu za túto krásnu ženu, že ju tak nekonečne miluješ"... sa hlasno rozplakala a dlho plakala. Nie však zo smútku, ale od veľkej radosti. Bol to pre ňu silný Boží dotyk. Neskôr nám vysvetlila, že práve minulú noc zažila živého Boha. Mala s ním prvú osobnú skúsenosť, takú silnú, že v neho uverila. Nasledujúci deň premýšľala, či to všetko nebol len výmysel a prišli pochybnosti. A tak dala Bohu podmienku, že ak bol skutočný, živý, nech jej dá znamenie, či je to On.
Ešte v ten deň prišla k nám na most...

Opäť som sa presvedčila, že Boh sa zahanbiť nedá a vždy, keď sa mu vydáme, stojí to za to. Sláva Ti a chvála Pane Ježišu Kriste!

Jaroslava


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie