Deň rodiny v Bratislave

V sobotu 17. 9. 2016 slúžili dobrovoľníci nášho Spoločenstva na dni rodiny, ktorý bol tento rok organizovaný v rámci dobrovoľníckeho festivalu kresťania v meste.  Viac manželských párov prišlo poslúžiť poradenstvom do manželského poradenského stanu. Evanjelizačný tím prispel stánkom so živou knižnicou a tiež hrnčiarskym programom. Náhodní okoloidúci si tak mali možnosť vybrať jednu z kníh a vypočuť si osobné svedectvo o obrátení sa k Bohu. Stánok kde pripravil program náš hrnčiar Ivan bol veľkým lákadlom pre deti, ale vďaka pútavému príbehu zaujal aj mnohých rodičov.

Pripájame krátky reportík jedného z manželských párov, ktorí slúžili v stane "rozhovory":

Tohtoročný Deň rodiny bol netradičný svojím dátumom konania.
September, predĺžený víkend, vyľudnená Bratislava kvôli summitu lídrov EÚ,  veľa iných zaujímavých akcií pre rodiny... Príde vôbec niekto?
Takéto myšlienky nám vírili hlavami keď sme vystupovali z auta zaparkovaného pred Medickou záhradou. Ale, povedali sme si, nevadí. Keď príde čo len jeden človek k nám, sme tu pre neho a to stojí za to byť tu.
 V stane „Rozhovory“  sme ponúkali  témy ako vedenie manželských skupiniek, modlitba, duchovný rozhovor, vypočutie, podelenie sa so svojimi starosťami a radosťami.
Spolu so služobníkmi zo stánku nášho Spoločenstva sme chválili Pána a prosili HO  o „ušaté srdcia“, aby sme vedeli  počúvať srdcom.
Sme vďační Pánovi, lebo sme mali stále „obsadené“. A ďakujeme Mu za ľudí, ktorí našli odvahu a prišli nám vyrozprávať  najtajnejšie zákutia svojich sŕdc. Veríme, že Pán bude konať v ich životoch.
Bolo pre nás obohatením a požehnaním byť na Dni rodiny 2017. Ďakujeme.

Peter a Veronika


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie