HC chvály

V sobotu, 25. októbra 2014, sme sa ja - Zuzka Geňová, Evka Hrešková a Maťka Belejová zúčastnili chvál, ktoré organizovalo spoločenstvo Bétel v Hlohovci pod názvom "HC chvály". Na tomto otvorenom modlitebnom stretnutí sa zišli desiatky mladých ľudí, birmovancov, ale aj "domácich" zo spomínaného mesta.
Boli sme očarené týmito mladými ľuďmi, ktorým veľmi horí srdce pre Boha, ktorým záleží na svojom meste a na jeho premene, ktorí vo všetkom, čo podnikajú, dôverujú Pánovi a On sa k nim veľmi rád priznáva.
Chvály viedli členovia spoločenstva Bétel. Bolo to už od začiatku veľmi živé, príjemné, radostné a Ducha Svätého bolo cítiť v celom kultúrnom dome.
Po chválach mala prednášku naša Evka Hrešková na tému: "Ženské vlastnosti Boha." Keďže publikum bolo špecifické /mladí ľudia, ktorí o Biblii asi zatiaľ len počuli a birmovanci, ktorí mali tieto chvály povinné/, improvizovala a zamerala sa viac na príbehy a svedectvo.
Počas Evkinej prednášky som mala krátke svedectvo o tom, ako som "slúžila dvom pánom", ako som žila aj pre Boha, ale žila aj všetko svetské a nesprávne. Ako som sa potom rozhodla žiť iba pre jediného, pravého, dobrého, milujúceho a odpúšťajúceho Boha, rozhodla sa iba Jemu slúžiť a nesedieť už "na dvoch stoličkách". K tomu som sa snažila pozvať aj všetkých prítomných ľudí v sále.
Nakoniec sa Evka modlila z pódia a následne opäť pokračovali chvály a osobné modlitby za ľudí.
Bol to veľmi požehnaný čas - čas oslavy a chvály Boha, čas modlitieb, čas premeny/zmeny, čas uzdravenia, čas naplnenia Božou láskou a Jeho prítomnosťou a my sme rady, že sme mohli byť pri tom.

Za výjazdový tím
Zuzka Geňová


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie